V súboji s Považskou Bystricou cenná remíza a výhra!

23.9.2017 sa mladí hokejisti HC Lučenec stretli na Zimnom štadióne v Lučenci v zápase 4. kola 1. ligy s rovesníkmi z Považskej Bystrice. Zápasy ôsmakov a siedmakov priniesli správnu bojovnosť, cenné skúsenosti a zisk bodov pre náš klub.

Kategória ôsmakov

Chlapci HC Lučenec proti rovesníkom z Považskej Bystrice začali nesústredene, akoby ešte spali, no pritom mali za sebou dobru zápasovú rozcvičku. Po prvej tretine sme prehrávali 1:3 a to bol impulz pre trénera zvýšiť hlas a urobiť zmeny v zložení pätiek. Ďalšie dve tretiny chlapci vyhrali zhodne 2:1 a možno trošku nešťastne prišli o víťazstvo jeden a pol minúty pred koncom. Napriek tomu si zaslúžia za zisk 1 bodu a predvedenú hru pochvalu. Konečný výsledok 5:5.

Kategória siedmaci

Chlapci nezačali zápas začali lepšie ako ich starší rovesníci a prvú tretinu vyhrali 2:0. Zápas s prehľadom kontrolovali a ovládli. Do 50 minúty už viedli 7:1. Po tomto čase sa stalo to, čo nikto nečakal. Rovesníci z Považskej Bystrice dali v priebehu niekoľkých minút 5 gólov, a tak sme sa museli nakoniec strachovať o víťazstvo. Zápas sme nakoniec dotiahli do víťazného konca 7:6. Víťazstvo si chlapci zaslúžili, ale s poučením do budúcnosti tak pre ôsmakov ako aj siedmakov, že koncentrovať sa musia celých 60 minút. Je to o tom, že chlapci sa učia hrať hokej, každá skúsenosť je pre nich dôležitá aj tá dobrá, ale aj tá nie veľmi príjemná.

Peter Jablonský, tréner starších žiakov

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s