V súboji s Považskou Bystricou cenná remíza a výhra!

23.9.2017 sa mladí hokejisti HC Lučenec stretli na Zimnom štadióne v Lučenci v zápase 4. kola 1. ligy s rovesníkmi z Považskej Bystrice. Zápasy ôsmakov a siedmakov priniesli správnu bojovnosť, cenné skúsenosti a zisk bodov pre náš klub.

Kategória ôsmakov

Chlapci HC Lučenec proti rovesníkom z Považskej Bystrice začali nesústredene, akoby ešte spali, no pritom mali za sebou dobru zápasovú rozcvičku. Po prvej tretine sme prehrávali 1:3 a to bol impulz pre trénera zvýšiť hlas a urobiť zmeny v zložení pätiek. Ďalšie dve tretiny chlapci vyhrali zhodne 2:1 a možno trošku nešťastne prišli o víťazstvo jeden a pol minúty pred koncom. Napriek tomu si zaslúžia za zisk 1 bodu a predvedenú hru pochvalu. Konečný výsledok 5:5.

Kategória siedmaci

Chlapci nezačali zápas začali lepšie ako ich starší rovesníci a prvú tretinu vyhrali 2:0. Zápas s prehľadom kontrolovali a ovládli. Do 50 minúty už viedli 7:1. Po tomto čase sa stalo to, čo nikto nečakal. Rovesníci z Považskej Bystrice dali v priebehu niekoľkých minút 5 gólov, a tak sme sa museli nakoniec strachovať o víťazstvo. Zápas sme nakoniec dotiahli do víťazného konca 7:6. Víťazstvo si chlapci zaslúžili, ale s poučením do budúcnosti tak pre ôsmakov ako aj siedmakov, že koncentrovať sa musia celých 60 minút. Je to o tom, že chlapci sa učia hrať hokej, každá skúsenosť je pre nich dôležitá aj tá dobrá, ale aj tá nie veľmi príjemná.