Hodnotenie zápasov dorastu v nadstavbovej časti skupiny B

V nedeľu 10. 12. 2017 odohral dorast prvý zápas nadstavby na domácom ľade proti družstvu MHK Bardejov. Súper bol favoritom, lebo postupoval zo základnej skupiny z prvého miesta a mali sme s ním nepriaznivú bilanciu, keď zo 4 zápasov s nimi v základnej časti sme dokázali získať len jeden bod po prehre v predĺžení a 3x sme prehrali v riadnej hracej dobe. To bola možno naša malá výhoda a na súpera nastúpili chlapci motivovaní účasťou bojovať v nadstavbe o účasť v play off.

Zápas bol od začiatku vyrovnaný, v prvej tretine sme išli do vedenia 2:0. V druhej tretine súper vyrovnal náskok na 2:2 a muselo sa rozhodnúť v poslednej tretine. Išli sme opäť do vedenia 4:3. Súper v závere zápasu odvolal brankára so snahou vyrovnať, ale nám sa podarilo streliť piaty gól do prázdnej bránky a chlapci sa tešili z víťazstva.

Góly za HC Lučenec: Matúch 3, Dóša, Nemec.

Zostava HC Lučenec: Vrábel – Nemec, Galdík, Jonáš, Dóša, Havran-Mihalčák, Švagerko, Matúch, Burdilák, Sivok-Ukrop, Sásik, Dudek Juraj.

V sobotu 16. 12. 2017 sme nastúpili na ľade HK´95 Považská Bystrica. Súper bol favoritom zápasu, keď v doterajšom priebehu súťaže nestratil ešte ani jeden bod a všetky zápasy vyhral suverénne v riadnej hracej dobe.

Od začiatku zápasu mal súper optickú prevahu, prestrieľal nás, ale v prvej tretine sme išli do vedenia 1:0. S takýmto výsledkom sa odchádzalo aj na prestávku pred 2.tretinou.V úvode 2. tretiny súper vyrovnal skóre, ale do konca tretiny sme strelili my ešte jeden gól, a tak aj po tejto tretine sme stále vyhrávali o jeden gól v pomere 2:1. V poslednej tretine ale domáci strelili 4 góly, a tak sa prekvapenie nakoniec nekonalo. Síce sme prehrali 5:2, ale chlapcom patrí veľké poďakovanie za predvedený výkon.

Góly za HC Lučenec Dóša, Mihalčák.

Zostava HC Lučeec: Vrábel – Nemec, Galdík, Matúch, Dóša, Havran – Švagerko, Ukrop, Sivok, Burdilak, Sásik – Dudek Juraj, Adamove, Mihalčák.

V nedeľu 17. 12. 2017 sme odohrali 3. zápas nadstavby opäť na ľade súpera proti HK Altis Orava v Námestove.

Zápas bol od začiatku vyrovnaný, v prvej tretine vyhrali domáci 2:1, druhá tretina sa skončila nerozhodne 1:1 a opäť sa rozhodovalo v poslednej tretine. Dlho sa hralo bez gólov, a tak v závere tréner HC Lučenec odvolal brankára so snahou vyrovnať skóre. Asi 50 sekúnd pred koncom sme mali vyrovnanie na hokejke, keď Jakub Matúch netrafil puk do odkrytej bránky a následne sa podarilo domácim z protiútoku streliť gól do našej prázdnej brány a poistiť si víťazstvo na 4:2.

Aj keď sme opäť nezískali žiadne body, veľké poďakovanie chlapcom za predvedený výkon a bojovnosť počas celého zápasu.

Góly za HC Lučenec Havran, Matúch

Zostava HC Lučenec: Vrábel – Struhár, Galdík, Matúch, Dóša, Havran Švagerko, Ukrop, Sivok, Burdilák, Sásik – Adamove, Mihalčák, Dudek Juraj.