Historický postup HC Lučenec do play off 1.ligy dorastu

Tento víkend sme s chlapcami odohrali posledné dve kolá nadstavbovej časti o postup do play off so súperom z HK Brezno. Hráči HC Lučenec ukázali , že nestačí mať súpisku plnú zvučných mien, pokiaľ nie ste ochotný nechať na ľade srdce za klub, tak, ako to bolo v našom prípade.

V sobotu 3.2.2018 sme nastúpili v zostave: Vrábeľ, Nemec, Galdík, Švagerko, Ukrop, Sivok, Mihalčák, Matúch, Adamove, Burdilák, J. Dudek, Jekkel

Góly: Matúch 3, Sivok, Adamove, Mihalčák

Začali sme opatrne, keďže súpera sme poznali len s prípravných zápasov a súpiska bola nabitá 2 hráčmi zo Zvolena a 5 z Banskej Bystrice, čo sa nám vypomstilo a prehrávali sme 2:0. Chalani ukázali silu tímu a tretina skončila 2:2. Druhá tretina mala rovnaký priebeh a stav na konci druhej tretiny sme doťahovali na 4:4. Chalani už toho mali plné zuby, nevládali, veď hrať na dve päťky proti 18 hráčom súpera, dalo naozaj zabrať. Opäť sme ukázali, že hokej sa hrá až do konca a strelili dva góly, čo súpera priam na pár minút ochromilo. Brezno sa snažilo stav zvrátiť, ale bojovnosť našich hráčov dovolila súperovi skórovať už iba raz, čo znamenalo konečný stav 6:5 pre Lučenec a tým sa zvýšila šanca pre náš tím postúpiť do play off.

V nedeľu 4.2.2018 sme nastúpili v tejto zostave: Vrábeľ, Nemec, Galdík, Švagerko, Ukrop, Sivok, Mihalčák, Matúch, Adamove, Burdilák, J.Dudek, Jonáš, Jekkel

Góly: Sivok 2, Matúch

Do zápasu sme nastúpili lepšie my, keďže úvodná tretina patrila nám, stav 1:0. V druhej tretine sa opäť ukázala únava na chlapcoch, čo súper využil a stav na konci druhej tretiny bol 2:2. Čas určený na oddych hráčov a úpravu plochy sme využili na skoncentrovanie sa a vrhli sme sa do poslednej tretiny za nerozhodného stavu 2:2. Už po pár minútach sme viedli 3:2. Tento stav už chalani nedovolili súperovi otočiť, a tak si vybojovali zaslúžené víťazstvo a postup do play off. Týmto im chcem znovu poďakovať za perfektne odvedenú prácu na ľade!

Rád by som sa poďakoval vedúcemu družstva J. Vrábeľovi ako aj rodičom a všetkým, ktorí prišli povzbudiť našich chlapcov, lebo, ako sami chlapci povedali: “Tréner, dnes nám veľmi pomohli!” Skvelé publikom bolo pre trénera a pre chlapcov ako šiesty hráč na ľade.

Chcem pripomenúť, že sa jedná o historický moment v dejinách HC LUČENEC, keď družstvo  postúpilo do play off  1.ligy dorastu medzi 8 najlepších tímov Slovenska, medzi ktorými sú MHK Dubnica nad Váhom, HK 95 Považská Bystrica, HC ŠKP Bratislava, HK Ružinov ´99, HK Altis Orava, HOBA Bratislava, Mládež HC 46 Bardejov.

Ešte raz veľké ĎAKUJEM!

Vladimír Lipiansky, tréner dorastu

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s