Zápasy dorastu play off

Sobota 17.2.2018, stav stretnutia 8:1 v prospech Dubnice

Do zápasu sme nastúpili v zostave: Vrábeľ, Jekkel, Nemec, Galdík, Švagerko, Ukrop, Spišiak, Matúch, Mihalčák, Sivok, Rybár, Havran, Jonáš, Adamove, Burdilák, Dudek

Zápas začal opatrne z obidvoch strán, nakoľko to bol prvý vzájomný zápas vôbec v dorasteneckej lige, no napriek snahe chlapcov sme po prvej tretine prehrávali 2:0. Do druhej tretiny sme už vošli so značnou nervozitou, v 27. minúte sme nedokázali odpovedať gólom v presilovej hre a následne v našom oslabení sme dali možnosť zvýšiť skóre súperovi na 3:0, čo nakoplo súpera k väčšiemu sebavedomiu a do konca druhej tretiny ešte náskok z upravili na 5:0. Ťažko sa hľadajú slová na povzbudenie hráčov za takéhoto stavu, už sa nedokázali skoncentrovať, ale stále sme hľadali návod na strelenie gólu, čo len jedného, aby sa uvoľnilo napätie v kabíne a do ďalšieho zápasu sa nám vykročilo ľahšie. Nakoniec sa nám to podarilo v 58. minúte za stavu 8:0 v presilovej hre o dvoch hráčov na konečný stav 8:1.

Stav série po prvom zápase 1:0 v prospech MHK Dubnice.

Nedeľa 18.2.2018, stav stretnutia 8:7

Zostava: Vrábeľ, Jekkel, Nemec, Galdík, Švagerko, Ukrop, Spišiak, Matúch, Mihalčák, Sivok, Rybár, Havran, Jonáš, Adamove, Burdilák, Dudek

Do zápasu chlapci nastúpili oddýchnutí a plní odhodlania, že dnes to bude mať súper ťažšie ako v sobotu. Hra bola do 10. minúty vyrovnaná, no prišlo vylúčenie nášho hráča a doplatili sme na to gólom 1:0. Do konca tretiny sme na našu nedisciplinovanosť doplatili ešte štyrmi gólmi a vylúčením hráča do konca zápasu. Stav stretnutia na konci prvej tretiny 5:0. Do druhej tretiny sme museli nastúpiť s vedomím, že musíme zlepšiť hlavne disciplínu, ak chceme ešte niečo so zápasom urobiť. No v 23. minúte sme inkasovali gól 6:0 a vyzeralo to na rovnaký scenár z predošlého dňa, ale hráči to nevzdali, zvýšili svoju aktivitu a do konca druhej tretiny znížili stav na 6:2 aj napriek vylúčeniu ďalšieho nášho hráča do konca stretnutia. Tretia tretina už bola v našej réžii, ale aj napriek odhodlaniu a streleným gólom sme dokázali stav skorigovať na konečných 8:7.

Stav série po druhom zápase 2:0 v prospech MHK Dubnice.

Sobota 24.2.2018, stav stretnutia 2:7 v prospech Dubnice

Zostava: Vrábeľ, Jekkel, Nemec, Galdík, Švagerko, Ukrop, Spišiak, Sivok, Burdilák, Jonáš, Adamove, Mihalčák, Matúch, Havran, Dóša, Rybár, Dudek

Naši chlapci vstupovali do zápasu s vedomím, že ide o všetko a tak hrať pod týmto tlakom sa aj prejavilo na našej hre. Od úvodu sa hral pekný hokej, ale neistota na hokejkách nás stála prvú tretinu dva góly 2:0. V druhej tretine sme zvýšili svoju aktivitu, no súper už bol na koni a tak naša neistota sa len zvyšovala, čo sa prejavilo v koncovkách a nepremenených šanciach streliť gól, čoby nás nakoplo. Ako to už býva, pravidlo “Nedáš – Dostaneš” nás dobehlo a tak sme inkasovali dva góly, z toho štvrtý gól v presilovej hre. V 34. minúte sme konečne prekonali súperovho brankára a znížili sme stav na 1:4. Do konca druhej tretiny sa stav ešte upravil na 2:5. Od začiatku tretej tretiny sa hral znova pekný hokej, ale smola na našich hokejkách sa nás držala zubami nechtami a tak v 49.minúte nás súper potrestal gólom v našom oslabení 2:6. Do konca tretej tretiny súper upravil skóre po premenenom samostatnom nájazde na konečných 2:7.

Stav série po treťom zápase 3:0 v prospech postupujúceho MHK Dubnica.

Na záver by som chcel poďakovať všetkým hráčom, ktorí si vybojovali historický postup do play off za mimoriadny úspech,  za ich vynikajúcu tímovú prácu počas celej sezóny a gradovanie výkonnosti.

Ďalej chcem poďakovať vedúcemu družstva p. Jozefovi Vrábľovi, rodičom a ostatným fanúšikom, ktorí počas celej sezóny podporovali našich chlapcov a boli im nesmiernou oporou.

Pevne verím, že takýto ročník bude veľkou výzvou do budúcnosti aj pre ostatných hráčov HC Lučenec.