Hokejový turnaj v Brezne

V nedeľu 25.3.2018 sa naši malí lučeneckí hokejisti z HC Lučenec zúčastnili hokejového turnaja (ročníky 2010 a mladší) v Brezne. Športové boje medzi HC Košice, HC Lučenec, HK Rimavská Sobota, HC Veľký Krtíš, HC 05 Banská Bystrica, HKM Zvolen a dvomi domácimi mužstvami z HK Brezno odštartovali ráno o 8 hod. a ukončili sa o 16. hod. slávnostným vyhlásením výsledkov.

Základná časť bojov prebiehala v dvoch štvorčlenných skupinách „A“ a „B“ každý s každým. Podľa poradia v základnej skupine sa odohrali zápolenia o umiestnenie, a to spôsobom A4-B4 zápas o 7. miesto, A3-B3 zápas o 5. miesto, A2-B2 zápas o 3. miesto a A1-B1 zápas o 1. miesto.

Naši si zmerali sily v skupine s HC Košice, HK Rimavská Sobota a jedným mužstvom HK Brezno a nakoniec z tretej pozície v základnej skupine bojovali o piate miesto, kde sa stretli s HC Veľký Krtíš. Nakoniec im síce v dramatickom zápase podľahli a obsadili konečné šieste miesto, ale za svoju bojovnosť si všetci naši ôsmi statoční zaslúžia veľkú pochvalu.

Prvé tri miesta boli obsadené nasledovne: 1.HC Košice, 2. HKM Zvolen a 3. HC 05 Banská Bystrica.

Po ukončení zápasov v základnej skupine a dobrom obede, nasledovalo spestrenie turnaja o súťaže v zručnosti, kde boli zapojené celé tímy. Mužstvá sa zabavili pri ukážkach zvládaní korčuľovania, či práce s hokejkou a pukom. Rýchlosť korčuľovania si vyskúšal každý tím pri dvoch spoločných kolách celého mužstva na čas. Po absolvovaní súťaže každého čakala malá, sladká odmena.

Za HC Lučenec nastúpili: Lukáš Juraštík, Majo Vrábeľ, Tomáš Talán, Michal Vojtek, Sofia Vojteková, Sára Laššáková, Daniel Gurín, Lukáš Bizík.

Vďaka nepatrí len malým športovcom, ale aj rodičom, ktorí strávili nedeľu spolu s ratolesťami, umožnili im hrať hokej a tešili sa z ich športových úspechov na ľade a odniesli si pekné zážitky z turnaja.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s