Hokejisti do 8 rokov priviezli bronz z medzinárodného turnaja vo Vranove nad Topľou

V nedeľu 13.mája sa mladí hokejisti HC Lučenec zúčastnili medzinárodného turnaja hráčov narodených v roku 2010 a mladších. Napriek tomu, že už skoro dva mesiace netrénujú na ľade a už začali letnú prípravu na budúcu sezónu, rozhodli sa využiť pozvanie hokejového klubu Bulls Vranov nad Topľou a zmerať si sily s poprednými tímami z východu Slovenska, Ukrainy a Maďarska. Turnaja sa zúčastnilo osem mužstiev a Lučenčania obsadili tretie miesto. Víťazom sa stalo mužstvo Miskolca, ktoré si vo finále poradilo s domácim Vranovom nad Topľou 8:7 po nájazdoch.

Zápasy Lučenca v skupine:

HC Lučenec- Užhorod (UKR.)- 19:1

Góly Lučenca: Boroš 11g, Juraštík 4g, Čeman M. 2g, Malatinec 2g

Naši hokejisti sa po trojhodinovej ceste do Vranova stretli na úvod turnaja s tímom Užhorodu, ktorý mal v tíme viacerých dobrých korčuliarov a nastúpil so starším brankárom. Lučenčania im však nedali šancu pomýšľať na dobrý výsledok a od začiatku mali zápas pod kontrolou.  Postupne si vytvorili tlak a  svoje šance premieňali na góly.  Prílišná snaha o strieľanie gólov však viedla k tomu, že sa naši hráči zabúdali v útoku a aj mladí ukrajinci si postupne vypracovali niekoľko sľubných šancí, z ktorých sa im jednu podarilo premeniť.

HC Lučenec- Bulls Vranov nad Topľou- 8:10

Góly Lučenca: Boroš 7g, Čeman M. 1g

Do zápasu s domácim celkom sme vstúpili útočne naladený z prvého zápasu. So silným súperom nás to stálo rýchlo inkasované góly a priebežný stav 1:4. Fanúšikovia a rodičia hráčov Vranova vytvorili skvelú atmosféru, užívali si vedenie a hnali svojich dopredu. Naši hráči sa stiahli do obrany a zamerali sa na vykrytie priestoru pred brankárom Adamom Iványim, ktorý nás svojim výborným výkonom držal v zápase. Znamenalo to postupné zmiernenie tlaku súpera. Veľmi dobrú obrannú hru predvádzal Erik Malatinec, ktorý prekazil mnohé šance súpera a zblokoval viaceré strely. Postupne sme prebrali zápas do svojich rúk a z veľmi dobrej hry Michala Čemana ťažil mimoriadne strelecký disponovaný Teo Boroš, ktorý premenil svoje šance,  čo znamenalo 6 minút pred koncom priebežný obrat na 7:5. V tom čase už bola atmosféra na štadióne úplne iná a diváci stíchli. Priebeh zápasu a dlhá cesta však stála našich hráčov mnoho síl, ktoré v závere zápasu chýbali a viedli ku strate koncentrácie z ktorej pramenili drobné chyby. Jednu takú sa podarilo hráčom Vranova využiť a vrátiť sa do zápasu. Napokon sa im podarilo zvrátiť aj celý zápas a dotiahnuť ho do víťazného konca. Aj napriek našej prehre to bol najlepší zápas turnaja a mnohí domáci fanúšikovia a rodičia našich hráčov pri odchode z ľadu uznanlivo ťapkali po pleciach.

HC Lučenec- Slávia Prešov- 27:1

Góly Lučenca: Juraštík 8g, Boroš 6g, Malatinec 6g, Čeman M. 3g, Čeman A. 2g, Bozó 2g

Do posledného zápasu v skupine sme po sklamaní s Vranovom vstúpili správne motivovaný s vedomím, že víťazstvo nám zabezpečí súboj o 3. miesto. Veľmi dobrý výkon v tomto zápase podali všetci hráči a ku tradičným strelcom sa postupne pridali Adam Čeman a Juraj Bozó. Hráči Prešova si odniesli našu predchádzajúcu prehru a hráči Lučenca počtom gólov prekonali aj možnosti počítadla skóre.

Zápas o tretie miesto:

HC Lučenec- Michalovce- 23:2

Góly Lučenca: Boroš 11g, Juraštík 6g, Malatinec 2g, Čeman M. 2g, Čeman A. 1g, Bozó 1g

Do zápasu s Michalovcami vstúpili hráči s ohodlaním vybojovať bronz, čo sa im od začiatku darilo. Cestu za bronzom odštartoval dvoma gólmi Lukáš  Juraštík a následne sa presadili všetci hráči. Hráči Michaloviec sa dostávali pod obrovský tlak a o výsledku bolo rozhodnuté prakticky už po piatich minútach hry. Naši hráči postupne navyšovali skóre a zápas v kľude doviedli do víťazného konca.

HC Lučenec reprezentovali:
Juraštík Lukáš, Boroš Teo, Malatinec Erik, Čeman Michal, Čeman Adam, Bozó Juraj, brankár: Iványi Adam

Celkovo môžeme turnaj hodnotiť ako veľmi vydarený, hralo sa v krásnej modernej hokejovej hale, kde sa stretli slovenské, maďarské a ukrajinské tímy. Naši hráči sa aj napriek takmer dvojmesačnej absencii tréningu na ľade v trochu oklieštenej zostave presadili a ukázali skúsenosti zo zápasov Miniligy M.R.Štefánika. Síce nás čaká ešte tvrdá práca na tréningoch, ale chalani dokázali, že v Lučenci vieme vychovať kvalitných hokejistov, ktorý môžu Lučenec reprezentovať na vysokej úrovni a ktorý môžu priaznivcov  potešiť mnohými víťazstvami. Rovnako sa ako správna ukazuje cesta vedenia HC Lučenec a zameranie sa na poctivú prácu s mládežou, kde máme veľkú perspektívu a silu v ročníkoch 2009, 2010 a 2011. Zároveň chceme týmto pozvať všetkých rodičov, starých rodičov, aby priniesli svoje deti a vnúčatá (ročník 2009 až 2014) na hokejové tréningy predprípravky a stali sa tak súčasťou novej víťaznej generácie hokejistov Lučenca. Aktuálne sa všetci záujemcovia môžu pripojiť k tréningom letnej prípravy, ktorá prebieha na ihrisku a v telocvični Základnej školy M.R.Štefánika každú stredu od 16.15 a štvrtok od 16.30. Bližšie informácie na web stránke klubu / Letná príprava.

Autor: Juraštík Ján

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s