Medzinárodný hokejový turnaj s účasťou Lučenca

Košice. Cez víkend (16. – 17.6.2018) sa naši malí hokejisti (ročník narodenia 2010 a mladší) zúčastnili dvojdňového, hokejového, medzinárodného turnaja o pohár HŠ Be The Best v Košiciach za účasti desiatich mužstiev: KHL Zagreb ,,A“ a „B“, Sršne Bratislava, HŠ Be The BEST Girls a Boys, Cassovia Red Eagles „A“ a ,,B“, Agility One, HC 07 Detva a HC Lučenec.

Po necelých troch mesiacoch bez tréningu na ľade sa naše deti išli schladiť a zabojovať do krásnej, modernej hokejovej haly „Arény Sršňov“. Ostatné mužstvá sa pripravujú na ľade celoročne alebo s pár mesačnou prestávkou, ale lučenčania ukázali, že aj napriek tomuto hendikepu majú srdce pre hokej.

Po prvom turnajovom dni si deti pozreli krásu mesta Košíc a tešili sa na ďalší deň na ľade. Naši neskončili síce na popredných miestach, ale na ľade odovzdali všetko, čo sa naučili a získavali zápasové skúsenosti. Bola radosť pozerať sa na nich, ako sa snažia a bojujú jeden za druhého. Turnaj sa ukončil odovzdaním medailí, pohárov a vyhlásením najlepších hráčov.

Za HC Lučenec bojovali: Juraštík Lukáš, Barcaj Pravko, Boroš Teo, Vojtek Michal, Vojteková Sofia, Mázor Matúš, brankár: Iványi Adam, tréner: Lukáš Plešavský

Veľká vďaka patrí malým hokejistom za predvedené výkony, rodičom za to, že prišli s deťmi stráviť slnečné počasie a víkendovú pohodu športom. Ďalej ďakujeme organizátorom turnaja z Lučenca: trénerovi HC Lučenec Lukášovi Plešavskému, Stanislavovi Polomskému a celému tímu HŠ Be The Best za skvelú organizáciu celého turnaja.

Chcel by si zažiť podobné turnaje a zahrať si hokej? Ak máš 9 rokov a menej (ročníky 2009 až 2014), „dvere“ máš otvorené. Stačí, keď sa po letných prázdninách zapojíš do tréningového procesu. Korčuľovať nemusíš vedieť, naučíme Ťa. Výstroj nemáš? Požičiame Ti. Prehovor rodičov, starých rodičov, nahovor kamarátov a poď to skúsiť. Zažiješ radosť z hry, stretneš nových kamarátov, spoznáš nové mestá a urobíš niečo pre svoje zdravie. Bližšie informácie nájdeš na web stránke klubu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s