Hokejisti Lučenca na najväčšom detskom turnaji v strednej Európe.

Dunaújváros (HU)/Lučenec  Ešte pred veľkým turnajom v Maďarsku, v utorok 4.12.2018 do nášho klubu HC Lučenec zavítal Mikuláš aj s čertom. Prišiel sa pozrieť na tréning predprípravky a rozdával balíčky plné sladkostí. Deti ich však nedostali len tak zadarmo, ale museli si ich zaslúžiť a úspešne premeniť samostatný nájazd na bránku, v ktorej stál ich starší kamarát z klubu. Tí najmenší museli predviesť, čo sa naučili pri tréningoch a Mikulášovi ukázať svoje umenie, prvé krôčiky na korčuliach. Deti sa tešili a užili si tento tréning.

Potom sa Mikuláš presunul do Maďarska, kde nás čakal počas víkendu od 14. do 16. 12.2018 na hokejovom turnaji XII. Santa Claus Cup v Dunaújvárosi. Turnaj niesol označenie AAA, čo znamená kvalitu a obsadenie veľmi silnými mužstvami, asi na najväčšom detskom turnaji v strednej Európe. V tomto termíne sa konal turnaj pre ročníky narodenia 2010 a mladšie a medzi nimi nechýbalo ani mužstvo HC Lučenec. Na turnaj pre túto kategóriu zavítalo 16 mužstiev z troch krajín: Česka, Slovenska a Maďarska.

Osem slovenských: HC Košice, Slovan Bratislava, Slovakia Talents, HC Lučenec, HC 05 Banská Bystrica, Hoba Bratislava, MHK Dubnica, HK Nové Zámky

Tri české: HC Frýdek Místek, HC Letci Letňany, HC Býci Karviná

Päť maďarských: Vasas Budapest, Dunaújvárosi Acélbikák, IFJ. Ocskay Gábor JA, UTE Budapest, KMH Budapest

Mužstvá boli rozdelené do štyroch štvorčlenných skupín, kde hral každý s každým 2×15 minút. Nás čakali súperi v skupine: Slovakia Talents, Dunaújvárosi Acélbikák, HC Frýdek Místek

Podľa umiestnenia v skupine sa vytvorili ďalšie dve skupiny. Jedna z prvých dvoch mužstiev z každej skupiny, kde sa bojovalo o 1. až 8. miesto a druhá z tretích a štvrtých, kde sa bojovalo o 9. až 16. miesto.

Naši po skupinových fázach bojovali v druhej skupine, kde sa umiestnili v dolnej časti tabuľky. Boli to ťažké zápasy s dobre pripravenými veľkými mužstvami, kde sa hral rýchly, fyzicky náročný hokej. My sme získavali skúsenosti, učili sa a snažili sa to súperom čo najviac sťažiť alebo aj vyhrať. Ale hlavne, deti sa bavili hokejom, užívali si hru na ľade aj mimo neho, kde utužovali tím rôznymi hrami, spoznávali nových kamarátov aj medzi inými tímami. Mimo štadióna si maličkí spestrili čas guľovačkou s čerstvo napadnutým snehom a „odniesol“ si to aj náš tréner do ktorého sa chalani s nadšením a jasotom pustili.

Za HC Lučenec nastúpili:
Juraštík Lukáš, Barcaj Pravko, Boroš Teo, Vojtek Michal, Szuma Kamil, Talán Tomáš, Malatinec Erik, Vrábeľ Marko, Bubelíny Martin, brankár: Iványi Adam, tréner: Róbert Imrovič

Prvé miesta obsadili: 1. Vasas Budapest, 2. HK Nové Zámky, 3. HC Frýdek Místek, 4. Slovakia Talents

Počas vyhodnotenia spestrili odovzdávanie cien bubeníci, ktorí rozprúdili zábavu svojimi bubnami medzi deťmi aj obecenstvom.

Turnaj bol skvele organizovaný a na vysokej úrovni, čo sa týkalo obsadenia, organizácie, aj atmosféry za čo patrí veľká vďaka organizátorovi Vladovi Babicovi a jeho tímu z domáceho klubu Dunaújvárosi Acélbikák.

Ďalej ďakujeme aj našim malým hokejistom za nasadenie a bojovnosť. Odniesli sme si plno skúsenosti a zážitkov. Čaká nás ešte veľa práce a dúfam, že o rok sa vidíme opäť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s